Başkandan Mesajlar Tümünü Göster
IMG_4535

Kargo firmaları KDGM İstanbul Bölge Müdürlüğünde toplandı.

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü İstanbul 1.bölge Müdürlüğünde 08.11.2017 günü  yapılan toplantıya sn. Genel Müdür  Saim İlcioğlu ve sn. Genel Müdür Yardımcısı  Mahmut Gürses katılmışlardır. Toplantıda derneğimizi yönetim kurulu başkanımız sn. Aslan Kut ile yönetim kurulu üyelerimiz ve çalışma komitemiz üyeleri temsil etmişlerdir.
– Toplantının konusunu henüz taslak halinde olan ve üzerinde yoğun emek harcanan ” Karayolu Taşıma Yönetmeliği” ele alınarak özellikle kargo sektörü için büyük önem arz eden aşağıdaki maddeler üzerinde görüşmeler yapılmış, kalan süre zarfında diğer maddelerde ele alınmıştır.
     1) x-ray konusu : Bu konuda yapılan açıklamalar sonrası kara yolu kargo taşımalarında kullanılamaz olduğuna dair görüşlerimiz bildirilmiştir. 
    2) Kargoların açılması : Bu hususun uygulanması halinde sektörde yaratacağı olumsuz etki ve uygulanamaz olduğu detaylı olarak anlatılmıştır.
    3) Belge ücretleri     : Özellikle F türü (kargo acentelik yetki belgesi) ücretlerinin 50 bin TL’ ye yükseltilmesine dair yaşanacak olumsuzluklar üzerine görüşlerimiz açıklanmıştır.
IMG_4534

 13 Kasım 2017