Başkandan Mesajlar Tümünü Göster
aslankut

BASIN BÜLTENİ…

Kamuoyuna duyurulur,

 Türkiye kargo sektörü,100 bini aşkın personel, 25 bin araçla ülke genelinde 10 bin sabit merkezde günde 7.5 milyon kurumsal ve bireysel adres olmak üzere,her kesime hizmet sunmaktadır. Ülkemiz ekonomisi ve günlük ticari hayatın en önemli dinamiklerinden biridir.
Son yıllarda e-ticaretin hızla gelişmesini sağlayan en önemli etkenlerden biri de, kargo sektörünün gösterdiği gelişmedir.
 Bu bağlamda tüm müşterilerine olduğu gibi, e-ticaret firmalarına ve onların müşterilerine sorunsuz hizmet üretmeye devam etmektedir. Ancak efsane cuma olarak adlandırılan indirimli satış günlerinde hem e-ticaret firmalarının planlamasını,hem de kargo sektörü oyuncularının planlamasını çok aşan bir taleple karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Bu nedenle teslimatla ilgili bir kısım müşterilerimizin haklı şikayetlerine tanık olmaktayız. Bir kaç günlük gecikmelerle de olsa tüm alıcıların kargolarının kendilerine teslim edileceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Bu ve buna benzer süreçleri daha iyi yönetebilmek  ve sorunsuz, kusursuz bir hizmet için gerekli teknik altyapıyı oluşturmakta,araç ve personel ihtiyacını temin etmekteyiz.Kargo firmaları ve e-Ticaret yapan firmalar olarak birlikte daha etkin önlemleri hayata geçirmek bakımından her zamankinden daha sıkı bir işbirliğine girmiş bulunmaktayız.Amacımız ,şartlar ne olursa olsun, kusursuz hizmet sunmayı sürekli hale getirmektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Aslan Kut

Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Kargo Kurye ve Lojistik İşletmeleri Derneği


29 Kasım 2019